MAGDALENA MEG KUROWSKA

MAGDALENA MEG KUROWSKA

 

To studia sprawiły, że jestem w tym, a nie innym miejscu. Z takimi, a nie innymi ludźmi. I nie mam tu na myśli zajęć w murach Uczelni – najwięcej dała mi działalność w organizacjach studenckich!

Zaczęło się od Radia Sygnały. To była miłość od pierwszego spojrzenia. Studio na ostatnim piętrze Niechcica, newsroom, socjalny i prezenterka w jednym miejscu. Fantastyczne wspomnienia z nocnych spotkań, imprez, pracy przy montażu. Kawał dobrej roboty zrobiony nie tylko od święta (Piastonalia, Zimowa Giełda Piosenki, Kulturalia i inne) ale i na co dzień. Przez 5 lat pracy w RSach przeszłam drogę od reportera do wydawcy serwisu, prezenterki, realizatorki programu, członka działu muzycznego (układanie playlist), mentora i “wykładowcy” w ramach Akademii Radia Sygnały.

Kolejnym krokiem było objęcie funkcji Przewodniczącej Rady Wykonawczej Forum Studenckiego Ruchu Naukowego Uniwersytetu Opolskiego. Wraz z Radą wprowadziliśmy zmiany w systemie finansowania działalności kół, utrzymaliśmy budżet, zmieniliśmy system sprawozdawczy, wprowadziliśmy w kalendarz uczelniany Galę Młodego Naukowca, która ma promować ambitnych studentów wśród biznesu, trzeciego sektora, władz miasta i regionu. Na koniec kadencji przygotowaliśmy projekt pomieszczenia, które dziś służy za biuro RW FSRN i salę do spotkań dla kół naukowych. I to wszystko w ciągu 15 miesięcy!

Po sukcesie jaki odniosłam z zespołem w Forum, dostałam propozycję objęcia funkcji wicenaczelnej Studenckiej Telewizji SETA TV. Zgodziłam się i od tego momentu odpowiadałam za sprawy administracyjne i współpracę z innymi mediami na UO, a także na zewnątrz. Czekało na mnie jednak większe wyzwanie.

Od nowego roku akademickiego miałam zająć miejsce w Zarządzie Samorządu Studenckiego UO jako osoba odpowiedzialna za sprawy społeczne. Muszę przyznać, że Samorząd pochłonął mnie niesamowicie. Odnalazłam się, jak ryba w wodzie, w pracy ze studenckimi liderami. To dzięki atmosferze, ambicji tych ludzi i ciekawości świata wybrałam swoją ścieżkę kariery! W Samorządzie zorganizowaliśmy wiele mniejszych i większych akcji. To był ten czas, gdy po raz pierwszy byłam członkiem Sztabu Piastonaliowego, co było dla mnie ogromnym wyróżnieniem. W Sztabie odpowiadałam za imprezy towarzyszące.

Dzięki drodze jaką przebyłam, zdecydowałam się rozwijać jako liderka i trenerka młodzieżowa.

Ułatwiły mi to liczne projekty i programy, m.in. Perspektywa Młodych. Projekt dla młodych liderów; współpraca z brzeską Fundacją Rozwój; przejście pierwszej w Polsce Kuźni Kampanierów organizowanej przez łódzkie INSPRO; treningi zagraniczne w ramach Młodzieży w Działaniu/ Erasmus + do ASHA Centre w Anglii, Europejskiej Stolicy Młodych 2014 – Saloników oraz Budapesztu; udział w Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu jako wykładowca, ukończenie V Polsko – Angielskiej Szkoły Trenerów Młodzieżowych.

Wszystko to składa się na to kim jestem dziś.

Dołącz do mnie i zróbmy coś ważnego. I mów mi Meg. 

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.