Jeśli tu jesteś, to znaczy, że szukasz dla siebie życiowej szansy. Unia Europejska, w ramach swoich instytucji, oferuje najzdolniejszym szereg interesujących stanowisk, dzięki którym możesz podróżować, pracować w międzynarodowym środowisku, rozwijać swoje talenty i swoją pracą mieć wpływ na życie 500 milionów ludzi.

Informacje związane z rekrutacjami prowadzonymi przez EPSO – Europejski Urząd Doboru Kadr znajdziesz w Akademickim Centrum Karier Uniwersytetu Opolskiego, na stronie EPSO oraz np. w lokalnych punktach Europe Direct. Jeśli interesuje Cię praca dla Europy, praca pełna wyzwań i praca inna niż wszystkie, nie wahaj się aplikować! Europa potrzebuje ludzi takich jak Ty!

Magdalena Kurowska

Była Studencka Ambasadorka EU Careers , Uniwersytet Opolski

Rozwijaj swoją karierę zawodową na całym kontynencie

Instytucje Unii Europejskiej oferują zdolnym i ambitnym osobom możliwość pracy w środowisku międzynarodowym. Przyłączając się do nas stawiasz pierwszy krok na drodze długiej kariery, dzięki której dotrzesz, dokąd tylko zechcesz. Pracując w sercu Europy, od samego początku będziesz przebywać w szybko zmieniającym się środowisku międzynarodowym i będziesz ponosić odpowiedzialność za bieg wydarzeń. Jesteśmy tu, by służyć 500 mln ludzi w 28 państwach członkowskich, dzięki czemu w pracy możesz oczekiwać zadań o wyjątkowym zakresie i skali oraz możliwości dokonywania rzeczywistych i długotrwałych zmian.

Zmierz się z wyzwaniami przyszłości

Chcesz zmieniać przyszłość 500 milionów ludzi? Praca dla instytucji UE oznacza pracę na rzecz lepszej przyszłości. W zależności od Twoich umiejętności, doświadczenia i kwalifikacji, możesz pracować przy opracowywaniu kierunków polityki i wdrażaniu prawa UE, zarządzaniu projektami, rozwijaniu strategii komunikacji, doradztwie prawnym i wielu innych zadaniach w różnych obszarach. Praca dla UE oznacza pracę w jednej z unijnych instytucji, takich jak Parlament Europejski, Rada Unii Europejskiej, Komisja Europejska itp.

Nowoczesny i elastyczny pracodawca

Nowym pracownikom udzielamy nie tylko wsparcia i pomocy przy przeprowadzce. Instytucje UE oferują całościowy pakiet wynagrodzenia, obejmujący fundusz emerytalny, opiekę zdrowotną i konkurencyjną pensję początkową. W zależności od sytuacji życiowej, możesz mieć prawo do takich dodatków jak dodatek za rozłąkę, dodatek na opiekę nad dzieckiem, dodatek transportowy. Wspieramy mobilność zawodową i stały rozwój umiejętności zawodowych, włącznie z nauką języków obcych i programami szkoleniowymi. Umożliwiamy również pracę w elastycznym wymiarze godzin, wspieramy równość szans oraz podejście przyjazne rodzinie.