Zgodnie z obietnicą we vlogu podrzucam dziś instrukcję, jak stworzyć kreatywną, barwną mapę marzeń, która rozwinie Wasz potencjał. O tym, jak uniknąć porażki z nią związaną opowiadałam w ostatnim odcinku.

Hola, hola! Jakim vlogu?! Ale że co?

Będę jeszcze o tym pisać, jak to się stało, że tworzę także na YouTubie, ale to nie ten czas. Wsiadaj, nie ma czasu na pytania! Zawsze możesz poświęcić 12 minut na nadrobienie zaległości. 

Przechodząc już do rzeczy, publikuję poniżej instrukcję tworzenia mapy marzeń. Wspominam także o narzędziu Year Compass, które pomogło mi podsumować 2018 i zaplanować 2019 w wersji słownej. Obrazowa mapa przemawia do mnie bardziej, dlatego zrobiłam obie rzeczy i jestem zadowolona z efektów. Życzę Ci dobrej zabawy podczas jej tworzenia. 

Kliknij w powyższy link, otwórz plik i zapisz go na dysku, jak zwykłego PDFa. 

Uwaga!

  1. Gdy już skończysz, wybierz pierwszą ważną rzecz z mapy i zaplanuj działania, które przybliżą się do celu. Możesz wykorzystać do tego aplikacje, które polecam w tym tekście: Aplikacje, bez ktorych zginę. Zrób to drobnymi kroczkami i zacznij już dziś działać. 
  2. Gdy masz wątpliwości, jaką decyzję należy podjąć, zerknij na mapę i sprawdź, czy jest to zgodne z twoimi pragnieniami, potrzebami i celami, jakie zaprezentowałaś/eś na niej.
  3. I od czasu do czasu zmieniaj miejsce mapy, gdy mózg się przyzwyczai do jej widoku, zacznie ją ignorować. 

Powodzenia!