Throwback to szybki i treściwy przegląd rzeczy, które zainteresowały mnie w ubiegłym tygodniu. Traktuj to jako narzędziownię i inspirację. Sprawdźmy co przygotowałam w tym tygodniu.

Girls Room

Gdy tylko natknęłam się na wzmiankę o tym, wiedziałam, że nie odnajdę spokoju ducha dopóki nie zakupię nowego wydania. Nie pomyliłam się. W sumie to intuicja nie myliła się. Pięknie wydany kwartalnik poświęcony kobiecej materii. Drugie wydanie skupia się na ciele, stąd tematy o pozytywnej seksualności, łechtaczce i cipce, którą stara się przywrócić Renata Gąsiorowska podczas festiwalu Sundance. Oprócz tego dużo tekstów o akceptacji, a nawet – uwaga!- kochaniu siebie. O kobiecości, przyjaźni i feminizmie też będzie. Wciągające artykuły, interesujące bohaterki i przykuwająca oko szata graficzna. Z niecierpliwością czekam na kolejne wydanie. Polecam nie tylko kobietom.

Vitax: Pietruszka i limonka

Artykuł “Korzeń, owoc, liść” ze wspomnianego “Girls Roomu” zainspirował mnie do poszukiwania cudownego ziela. Szanowna policjo, to nie tak jak myślisz! 😉 Szukam naturalnych rozwiązań, które będą wsparciem w codziennej diecie. W sensie nie jestem na diecie. Ale lubię wypić od czasu do czasu ziołową herbatę. W Tesco znalazłam Vitax Fruits & Vege. Pietruszka & Limonka, będącą dla mnie strzałem w dziesiątkę. Znajdziesz w niej jabłko, białego hibiskusa, miętę, pietruszkę, koper włoski, cykorię, dziką różę, lukrecję, cytrynę i oczywiście limonkę. Nadaje się na mrożoną herbatę, którą w końcu można pić z pełnym przekonaniem, że to właściwa pora.

 Hydro Pij Wodę

Wodę pić trzeba, to wiadomo. Zazwyczaj mówi się o 2,5 litra dziennie. Czy piję tyle? Od dwóch dni tak. Pilnuje mnie aplikacja Hydro, którą miałam już wcześniej ale irytowała mnie i szybko wyleciała z ekranu smartfona. Po aktualizacji jest bardziej przystępna i mnie inwazyjna. Mimo to, mobilizuje mnie do regularnego picia wody. Na środku ma fajną animację, która zawiera pojemnik z wodą. W miarę picia wody przybywa w zbiorniku, a podczas poruszania telefonem, woda w pojemniku przepływa zgodnie z zasadami fizyki. Mnie to bawi i jednocześnie zachęca do regularnego nawadniania. Idą ciepłe dni, nie zapomnij pić dużo płynów.

Czego jeszcze nie robiłeś w bibliotece, a możesz?

To mój trzeci artykuł dla WeTheCrowd, a czwarty już w drodze. Biblioteka to ważne dla mnie miejsce. Jeśli nie biegałam z dzieciakami po garażach, to siedziałam w zabytkowej bibliotece na ul. Jana Pawła w Brzegu czytając Tajemniczy Ogród, Małą Księżniczkę czy Przygody Trzech Detektywów. Czasy się jednak zmieniają i biblioteka nie może być tylko księgozbiorem. Jaka powinna być jej idealna wersja i co przynosi przyszłość, o tym przeczytacie właśnie tutaj. 

Szykuj hajsy i książki, Festiwal Książki Opole 2017 za 2 tygodnie!

Po raz drugi biorę udział w Festiwalu Książki Opole i z ręką na sercu polecam każdemu tę imprezę. Czekają nas spotkania autorskie z wielkimi nazwiskami polskiej literatury, ale także targi książki i warsztaty. Do tego jeszcze Wielkie Opolskie Dyktando, które przeczyta niesamowity Artur Andrus. Opolskie festiwal Książki to także jedyny taki w Polsce festiwal, który promuje czytelnictwo za pomocą muzyki. Przed nami 3 koncerty – Ani Dąbrowskiej, Mariki oraz Sago. Daję słowo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na stronie wydarzenia są już wszystkie szczegóły, więc polecam już teraz zrobić sobie listę spotkań autorskich i warsztatów.