– Idę na obchód – rzuciła pewnym głosem. Niby nic specjalnego, bo każdy z nas miał swój dwugodzinny patrol, ale gdy to powiedziała, na mnie spłynął błogi spokój. Nawet nie ufność, a pewność, że wszystko będzie pod kontrolą. Świadomość, że będąc w oku cyklona, masz przy sobie zaprawdę solidne osoby, była kompresem na zmęczone ciało i uśmierzeniem ciągłego stanu gotowości. Wymieniłyśmy porozumiewawcze spojrzenia i pewnie ruszyła ku oknu, by dostać się na kampus.

Jolę  poznałam podczas Piastonaliów 2014. Myślę, że imprezy typu Piastonalia to prawdziwy obóz przetrwania dla każdego wolontariusza.  Nic jednak nie można porównać ze stanem, gdy nad ranem ostatniego dnia koncertowego, tuż po przerzuceniu ton metalu, przebyciu kilkunastu – dziesięciu kilometrów po kampusie, w deszczu lub chłodzie, siadasz na ziemi i jesz grillowaną kiełbasę, zapijasz piwem, którego do tej pory sobie odmawiałaś ze względu na obowiązki i dziękujesz ludziom, dzięki którym masa studentów i Opolan mogła się bezpiecznie bawić. Osób, od których zależało nie tylko powodzenie całej imprezy, ale także twój komfort psychiczny i zdrowie. Piastonalia zatem to chrzest bojowy dla prawdziwych liderów i liderek. Sprawdzian z odpowiedzialności. Test z pracy w zespole. Trening zaufania. I w moich oczach Jola Szubert była jedną z tych osób, która wyszła z tego wszystkiego, zaledwie strzepując pyłki kurzu z ramienia.

Chyba od zawsze wiedziałam, że chcę robić coś więcej niż tylko studiować.

Dlatego nie zastanawiałam sie ani chwili, gdy zobaczyłam ogłoszenie o rekrutacji do Samorzadu Studenckiego. Poznałam tam naprawdę świetnych ludzi i wiele się nauczyłam – sama mówi.

Szybko jednak okazało się, że jej ambicje wiążą się bardzo mocno z rozwijaniem przedsiębiorczości.

 

“Robio biznesy”

Jola Szubert: Równolegle pojawiła się okazja, by współtworzyć, reaktywowany w Opolu, oddział Studenckiego Forum Business Centre Club, który z powodzeniem funkcjonuje do dziś. Moja praca i zaangażowanie sprawiły, że zostałam koordynatorką regionalną jednego z projektów organizowanych przez SF BCC, mianowicie “Przedsiębiorczej Kobiety”. A to z kolei doprowadziło mnie do Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy Wyższej Szkole Bankowej w Opolu, gdzie jestem dziś managerem.

 

Dodam tylko,  że ten sam Akademicki  Inkubator  znalazł się  ostatnio w dziesiątce najlepszych w Polsce. Więcej o tym przeczytasz w Nowej Trybunie Opolskiej. 

 

Jola Szubert

Przedsiębiorcza Kobieta 2015

Jola Szubert

Akademicki Inkubator Pzedsiębiorczości

Nic nie dzieje się przypadkiem! Jest jednak wielkie “ale”. Trzeba zrobić pierwszy krok, bo najgorsze co można zrobić, to stać w miejscu.

Jola Szubert: Dzięki mojej niespełna 5-letniej działalności zdobyłam cenne doświadczenie, którego tak bardzo pracodawcy poszukują rekrutując pracowników, poznałam fantastycznych ludzi – z częścią aktualnie współpracuję, ale również, z czego najbardziej się cieszę, spotkałam na swojej drodze swoich przyjaciół, których by nie było, gdyby nie moja aktywność podczas studiów. I właśnie dlatego warto próbować różnych działalności w trakcie studiów.

Rada dla studentów i studentek?

Dla mnie studia to najlepszy czas, kiedy możemy zweryfikować czy odnajdziemy się w danej pracy.

Przedsiębiorczość w Opolu?

Skorzystaj z drzemiącego potencjału i pewnie jak Jola Szubert wejdź w świat przedsiębiorczości. Stworzyłam króciutkie zestawienie najbliższych wydarzeń, które będą miały miejsce w Opolu. Przyjdź i spróbuj tego, jeśli jeszcze nie było okazji.
Otwarte spotkanie Klubu Przedsiębiorcy

8 marca o godz. 8:00
domEXPO przy ul. Kępskiej 8

Klub Przedsiębiorcy – miejsce gdzie zareklamujesz swoją firmę i nawiążesz wartościowe kontakty dla Twojego biznesu.

Agenda wtorkowych spotkań w Klubie Przedsiębiorcy:

7:30 swobodny networking
8:00 część oficjalna (czym jest networking?- pokazanie idei networkingu)
8:10 prezentacje klubowiczów + zaproszonych gości (każdy może zaprezentować siebie i swoją firmę)
8:40 wymiana rekomendacji (rozmowa o korzyściach wynikających z współpracy)
8:50 prezentacja wybranego klubowicza
9:10 networking w parach
9:40 swobodny networking
10:00 zakończenie

Zmień swoje myśli, by zmienić siebie – spotkanie Klubu Euro Cash Opole

9 marca o godz. 18:00
Veroni Cafe przy Placu Kopernika 10 

Tematem przewodnim będzie ” Jak sposób myślenia może mieć wpływ na zmiany w Twoim życiu”.
Wewnętrzny głos – bo tak najczęściej nazywa się to zjawisko – jest to monolog lub dialog prowadzony w myślach.
Naukowcy udowodnili, że to, co słyszymy we własnych myślach, wpływa na nasze późniejsze zachowania oraz decyzyjność.
Czy można zatem stwierdzić, że myśli nami sterują?

Dress code: na luzie 🙂

Wydarzenie na Facebooku

 

24. StartUp Mixer Opole – TU NA PEWNO SPOTKASZ JOLĘ

10 marca o godz. 18:00
Centrum Rozrywki Kubatura przy ulicy Oleskiej 102.

Startup Mixer to organizowana przez Inkubatory AIP Opole oraz PNT w Opolu inicjatywa mająca na celu integrację oraz wymianę doświadczeń opolskiego środowiska startupowego. Mixer dzieli się na część oficjalną z prezentacjami 4 opolskich startupów oraz nieoficjalną – networkingową, w której można swobodnie porozmawiać z wszystkimi uczestnikami. Na każde wydarzenie zapraszany jest ekspert – przedsiębiorca, który podzieli się swoim doświadczeniem.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisy: http://mixeropole.pl/
III Klub Sponsora w Opolu „Efektywna prezentacja sprzedażowa produktu/usługi Twojej Firmy”

10 marca o godz. 17:45 – 20:15
Hotel Festival, ul. Oleska 86 

Oprócz przedsiebiorców i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, w naszych spotkaniach biorą również udział fundacje, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Prezentując swoje projekty i przedstawiając ofertę sponsorską, często Klub Sponsora jest początkiem owocnej współpracy.

Bilety znajdziesz tutaj. 

 

Noc Szkoleń Opole vol. 1

12 marca o godz. 18:00
Europejskie Centrum Edukacji przy ul. Szpitalna 17A

Ideą Nocy Szkoleń jest promowanie uczenia się przez całe życie (ang. lifelong learning). Rozwijanie i doskonalenie swoich kwalifikacji jest bowiem nieustannym procesem. Nocna forma uczenia się ma zwrócić naszą uwagę na konieczność nieustannego rozwoju.

Bilety i szczegóły znajdziesz: absolwencinawalizkach.pl
Spotkanie “Przedsiębiorcza Kobieta” – Zaprezentuj się!  – TU NA PEWNO SPOTKASZ JOLĘ

15 marca o godz. 17:00
Wyższa Szkoła Bankowa  przy ul. Augustyna Kośnego 72

“Przedsiębiorcza Kobieta” to ogólnopolski innowacyjny projekt Studenckiego Forum Business Centre Club stworzony specjalnie dla kobiet, które pragną się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności oraz czerpać inspiracje od osób, które osiągnęły już sukces w biznesie.

Naszymi gośćmi będą: Agnieszka Tomczuk oraz duet Basia Błaszko i Michał Halaczyński. Agnieszka Tomczuk z pewnością swoją niesamowitą energią i pasją zainspiruje i porwie serca uczestniczek, przekazując jednocześnie wskazówki dotyczące makijażu czy ubioru w biznesie. Z kolei duet Basia Błaszko i Michał Halaczyński poprowadzi warsztat dotyczący wystąpień publicznych. Odpowiedzą nam na pytania:

• Jak zaprezentować się w rozmowie z drugą osobą?
• Jak dobrze zacząć wystąpienie publiczne?
• A także na co zwrócić uwagę podczas wystąpienia?

Bilety znajdziesz pod tym linkiem.

 


Akademickie Centrum Karier Uniwersytetu Opolskiego objęło patronatem cykl wpisów Student i Studentka z Opola.