Zaczęło się od gołębia. Gołębia tego poniżej.

Wszyscy czekamy na słońce. #lookingforsun

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Meg Kurowska (@megbrzeg)

Siedział taki pomiętoszony pod arkadami w jedynym suchym miejscu. Aż mnie skusił do tego, by wyciągnąć telefon i zrobić mu zdjęcie. Machnęłam podpis, opublikowałam i przypomniałam sobie słowa mojej wykładowczyni.

“Nie możecie pisać w pracach naukowych wszyscy. Jaką masz pewność, że wszyscy tak robią? Jaką?”.

Każdy

Jak mogę udowodnić, że każdy z nas marzy o lepszej pracy? A może jest taki ktoś, kto za żadne skarby nie zmieni tej, którą ma? A może ktoś w ogóle nie chce pojąć pracy?

Nikt

Czy mogę powiedzieć, że nikt nie lubi czekolady? Czekolady nie można nie lubić przecież. A jednak! Na mojej drodze stanęło spore grono takich osób. Tak między nami, to mam ograniczone zaufanie do osób, które nie lubią czekolady. 😉 A tak serio to czy jest ktokolwiek na tym świecie, kto totalnie nie wpisuje się w żadną kategorię? Zdrowy rozsądek, statystyka i doświadczenie pokazuje, że nie.

Wszyscy

Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki – powiedział Benjamin Franklin, który lubił latać podczas burzy z latawcem z podczepionym metalowym kluczem. Co kto lubi, ale mama chyba mu mówiła, że tak się nie robi. Mogła mu też przy okazji powiedzieć, że według wielu religii, nie umieramy. W końcu przechodzimy z jednego świata do kolejnego. Czy to przypadkiem nie nazywa się życie po życiu? Co zatem zrobić z niewierzącymi? Odwołując się do czysto biologicznych aspektów, rozkładające się ciało staje się elementem wzbogacającym glebę. W niej znowu żyją organizmy źywe. Nie każ mi pisać o żuczkach, dżdżownicach i stokrotkach. Zatem stajemy się częścią łańcucha życia. Nie będę się też rozpisywać nad dawcami organów, przecież to jawna manifestacja życia po życiu…. w innym życiu. If you know what I mean. 🙂

Czy zatem wszyscy, każdy i nikt są pustymi zbiorami? Pustostanem? Watą słowną? Moim zdaniem tak, ale zawsze mogę się mylić. W końcu  nie zaliczyłam statystyki na socjologii.

Bo ją rzuciłam po pierwszym semestrze….